Aktualności

Potrącenie pieszego uczestnika ruchu drogowego!

Data publikacji 16.08.2022

W dniu 15 sierpnia 2022r w miejscowości Ostrów Maz. ul. Lubiejewska na wysokości cmentarza doszło do potrącenie osoby pieszej przechodzącej na pasach bezpieczeństwa przez kierującego znajdującego się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 15 sierpnia 2022r około godziny 13:00 w miejscowości Ostrów Maz. ul. Lubiejewska, na wysokości cmentarza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna lat 26 będąc  stanie nietrzeźwości wynik 0,33 mg/l, kierował pojazdem marki Toyota Corolla. Na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym potrąci kobietę w wieku 66 lat mieszkankę powiatu ostrowskiego, która przechodziła przez przejście dla pieszych.  Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dalsze czynności prowadzą policjanci z WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.  

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

Pliki do pobrania

  • 388.22 KB
Powrót na górę strony