Aktualności

Wakacyjne spotkanie z seniorami w Andrzejewie

Data publikacji 16.08.2022

W minionym tygodniu dzielnicowy gminy Andrzejewo spotkał się z członkami Klubu Seniora

W dniu 11 sierpnia 2022r dzielnicowy gminy Andrzejewo tj.  mł. asp. Artur Dziwulski w trakcie wykonywanych czynności służbowych przeprowadził spotkanie z uczestnikami Klubu Seniora w Andrzejewie. W czasie spotkania funkcjonariusz przekazał podstawowe informacje na temat zagrożeń czyhających na osoby starsze ze strony oszustów i złodziei. Tematem wiodącym była ogólnie pojęta tematyka bezpieczeństwa zarówno w czasie wakacji, nad wodą ale również domu jak i na ulicy. Tego typu spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Ponadto policjant, ponownie ostrzegał przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" czy "na policjanta". W trakcie spotkania podkreślił, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności całego życia. Przypomniał również, o funkcjonujących w internecie aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Z ich pomocą w łatwy sposób możemy zgłosić niepokojące nas sytuacje, czy też odnaleźć najbliższą jednostkę Policji.

Tego typu spotkania są potrzebne, gdyż oszuści są cały czas aktywni. Dlatego pamiętajmy aby rozmawiać z seniorami czy też osobami samotnymi znajdującymi się w naszym otoczeniu o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w obecnych czasach.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony