Aktualności

Upalne lato, zadbajmy o dzieci i osoby starsze

Data publikacji 18.08.2022

Upalne lato trwa dlatego apelujemy o zadbanie o dzieci i starsze osoby podczas wysokich temperatur panujących na zewnątrz.

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne ale niestety gdy temperatura na zewnątrz zaczyna dochodzić do  30o C w cieniu dochodzi do sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu a nawet życiu.W związku z tym apelujemy do osób starszych aby podczas takiej aury bez "pilnej potrzeby " nie wychodziły na zewnątrz w godzinach gdy słońce najmocniej operuje. Przy takich temperaturach rodzice powinni zadbać również o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pamiętajmy aby absolutnie nawet na chwilę nie pozostawiać dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie. Gdy temperatura na zewnątrz dochodzi do 30o C w rozgrzanym aucie może przekraczać nawet 50o C co dla tak młodego organizmu stanowi śmiertelne zagrożenie. Nie zapominajmy o swoich czworonożnych przyjaciołach, zapewnijmy im odpowiednią ilość wody oraz cień aby zwierzę mogło "przetrwać" upał.

Wiele osób podczas upalnych dni szuka ochłody nad wodą. Pamiętajmy, że podczas wyboru miejsca kąpieli należy kierować się rozsądkiem i wybierać jedynie strzeżone przez ratownika kąpieliska aby chwile beztroskiego letniego wypoczynku nie skończyły się tragicznie. W przypadku gdy zauważymy w aucie zaparkowanym w pełnym słońcu dziecko lub zwierzę reagujmy. Zadzwońmy na nr alarmowy 112, wówczas liczy się każda minuta, która może zapobiec tragedii.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony