Aktualności

Upalnego lata ciąg dalszy, policjanci kontrolują miejsca niebezpiecznych kąpielisk

Data publikacji 24.08.2022

Upalne lato trwa w związku z tym ostrowscy policjanci wspólnie ze strażakami kontrolują miejsca gdzie mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą kąpać się bez względu na oznaczenie czarnym punktem wodnym i zakazem kąpieli. Kontrole prowadzone są w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Trwa upalne lato. Gdy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 30 °C życie w mieście jest trudne do zniesienia dlatego szukamy miejsc nad wodą gdzie można odpocząć od wysokich temperatur. Wówczas poiwniśmy przedewszystkim myśleć o naszym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że bezpiecznego kąpielisko to miejsce strzeżone przez ratownika, który w przypadku zagrożenia udzieli niezbędnej pomocy. Wybieraj dzikie kąpieliska ryskujemy utratą zdrowia a nawet życia. Kolejną ważną kwestią jest absolutny zakaz picia alkoholu przed kąpielą, wówczas u niektórych osób pojawia się "opcja nieśmiertelności" co niestety może mieć tragiczne skutki. Rodzice również powinni zwracać uwagę na to gdzie i w jaki sposób dzieci spędzają ostatni dni letniego wypoczynku aby nie doszło do nieszczęścia.

Wczoraj ostrowscy policjanci wspólnie ze strażakami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowskiego kontrolowali miejsca m.in w Przyborowiu i Królach Dużych gdzie pomimo zakazu lub oznaczeń czarny punkt wodny mogą kąpać się osoby. Apelujemy o zdrowy rozsądek aby letni wypoczynek nie skończył się tragicznie. Kontrole zostały przeprowadzone w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony