Aktualności

Międzynarodowy dzień czworonogów

Data publikacji 26.08.2022

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa - najlepszego przyjaciela człowieka. Właścicielom przypominamy aby nie tylko od święta dbali o swoich czworonożnych przyjaciół.

Rasowy czy mieszaniec dziś obchodzi Międzynarodowy Dzień Psa. Nie ma chyba właściciela psa, który by nie potwierdził, że czworonogi to najlepsi przyjaciele, zawsze wierni. Niektórzy nawet żartują, że wracając do domu tylko pies szczerze cieszy się na widok właściciela. Przodkiem psa jest wilk dlatego psia natura stworzona jest to życia w grupie, ilozowanie psa m.in od ludzi może mieć negatywne skutki dla jego psychiki i prowadzić do agresji. Nie tylko od święta ale każdego dnia dbajmy o swoich czworonożnych przyjaciół. Szczególnie teraz gdy trwa upalne lato, stwórzmy im warunki aby mogły przetrwać wysokie temperatury. Miska świeżej zimnej wody i zacienione miejsce do odpoczynku to podstawa. Pamiętajmy, aby nie zostawiać psa w zamkniętym aucie podczas upałów, to dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Wychodząc z psem na spacer używajmy smyczy aby nie wybiegł nagle na ulicę tuż przed nadjeżdżające auto. Zadbajmy o jego zdrowie poprzez coroczne obowiązkowe szczepienia przeciwko śmiertelnej chorobie jaką jest wścieklizna.

Przypominamy, że świadome zadawanie cierpienia i bólu zwierzęciu jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony