Aktualności

3 miesięczny areszt dla 40-latka za posiadanie narkotyków, kradzieże i kradzież z włamaniem

Data publikacji 31.08.2022

Ostrowscy dzielnicowi zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który pod koniec sierpnia włamał się do lokalu gastronomicznego i ukradł m.in. alkohol i pieniądze. Nie tylko to 40-latek miał na sumieniu, podczas zatrzymania policjanci znaleźli u niego amfetaminę.

W nocy z 26 na 27 sierpnia doszło do kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca po wejściu do środka zabrał m.in. router, alkohol i pieniądze. Tej samej nocy zabrał rower z posesji. Natomiast w pierwszej połowie sierpnia sprawca wszedł do salonu kosmetycznego i zabrał kilkadziesiąt sztuk lakierów hybrydowych i lampy UV. Sprawcą tych przestępstw był 40-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej, znany policjantom z uwagi na przeszłość kryminalną.

Sprawca został zatrzymany 27 sierpnia wieczorem w jego miejscu zamieszkania przez ostrowskich dzielnicowych. Policjanci znaleźli u niego narkotyki – amfetaminę. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po skompletowaniu dowodów policjanci przedstawili 40-latkowi 4 zarzuty, posiadania środków odurzających, kradzieży z włamaniem i dwóch kradzieży. W poniedziałek prokurator postanowił skierować do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Wczoraj ostrowski sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec 40-latka 3 miesięcznego aresztu, ostrowianin został przewieziony do zakładu karnego.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony