Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" coroczna akcja ostrowskich policjantów

Data publikacji 09.09.2022

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień września. Ten czas co roku ostrowscy policjanci wykorzystują na spotkania z najmłodszymi uczniami aby rozmawiać i praktycznie uczyć bezpiecznych zachowań na jezdni. Spotkania wpisują się w działania "Bezpieczna droga do szkoły".

Wakacje za nami, wraz z początkiem września do szkół wróciły dzieci. Wokół placówek edukacyjnych znów jest gwarno i panują większy ruch aut rodziców przywożących dzieci na zajęcia. Co roku w tym czasie ostrowscy policjanci odwiedzają najmłodszych w szkołach aby rozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z jezdni przez pieszych i rowerzystów, Policjanci przypominają dzieciom w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię gdy nie ma sygnalizacji świetlnej, po teorii odbywa się praktyczna nauka na przejściach. Policjanci przypominają również dzieciom o zasadach ruchu drogowego rowerzystów, część dzieci dojeżdża do szkoły rowerem. W związku z tym przypominamy, że po drodze publicznej rowerem może jeżdzić dziecko w wieku od 10 lat posiadające kartę rowerową. Dzieci nie spełniajace tych warunków mogą jezdzić jednośladem tylko pod opieką osoby dorosłej, wówczas korzystają z chodnika i są traktowani jako piesi. Apelujemy do rodziców o przestrzeganie tych zasad w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Spotkania z dziećmi na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły" odbyły się w tym tygodniu w SP w Dybkach, SP Nr 3w Ostrowi Mazowieckiej, Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej i ZSP im.mjr H.Sucharskiego w Jelonkach.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony