Aktualności

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 20.09.2022

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie to niechlubny wynik 37-latki z powiatu ostrowskiego. W takim stanie kobieta kierowała autem, została zatrzymana przez małkińskich policjantów.

W sobotnie popołudnie małkińscy policjanci zauwazyli toyotę której kierująca zatrzymała się na jezdni zajmując cały pas. Na widok radiowozu kobieta ruszyła, styl jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że może być nietrzeźwa. Kierująca została zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej. Badanie stanu trzewości wykazało u 37-latki prawie 3 promiel alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, niebawem 37-latka za swoją jazdę na "podwójnym gazie" odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy na drodze to śmiertelne zagrożenie dla nich samych i innych osób korzystających z jezdni. Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czyli mając powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony