Aktualności

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych

Data publikacji 20.09.2022

Ostrowscy policjanci zatrzymali dziś wczesnym rankiem na terenie gminy Małkinia Górna obywatela Niemiec poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniami zatrzymali dziś na terenie gminy Małkinia Górna obywatela Niemiec. 40-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w związku z oszustwami i fałszerstwami, których miał się dopuścić na terenie Niemiec. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wszczęto wobec niego procedurę ekstradycji w celu wydania niemieckim organom ścigania.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. W ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. ENA wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej.

 

mł.asp Marzea Laczkowska

Powrót na górę strony