3 nietrzeźwych kierujących w ciągu dwóch dni - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 nietrzeźwych kierujących w ciągu dwóch dni

Od wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz osobę uchylającą się przed odbyciem zastępczej kary aresztu w zakładzie karnym.

Podczas codziennej służby policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Do zatryzmań dochodzi w wyniku interwencji własnych lub zgłoszonych. Od wczoraj policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu.

29 maja po godz. 11:00 w Ołtarzach Gołaczach policjanci z Nura zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 33 -latek kierował koparko-ładowarką mając ponad 3,1 promila alkoholu we krwi.

30 maja po północy w Kaczkowie Starym małkińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 20-latek z gminy Małkinia Górna miał 1,4 promila alkoholu. Kierujący miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z 20-latkiem podróżował 26-letni mieszkaniec gminy Małkinia Górna który również był nietrzeźwy 1 promil alkoholu. Pasażer nie miał obowiązkowego kasku. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się,że 26-latek nakazem Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej ma do odbycia zastępczą karę aresztu w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie oczekiwał na przewiezienie do zakładu karnego.

Dziś rano na drodze K-50 w Broku funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata Ibizy. 22-latek z gminy Sadowne został przebadany na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad1,1 promila alkoholu.

 

Zwracamy się z apelem do kierowców o rozwagę. Wsiadanie za kierownicę auta czy innego pojazdu mechanicznego po wypiciu alkoholu to wyraz skrajnej głupoty i braku odpowiedzialności za życie własne i innych użytkowników drogi.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznycm w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W przypadku złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony