Aktualności

Nietrzeźwa zadzwoniła na nr alarmowy 112 bo partner nie chciał pomóc w przygotowaniu obiadu

Data publikacji 22.09.2022

Nietrzeźwa mieszkanka powiatu ostrowskiego odpowie przed Sądem za bezpodstawne wezwanie patrolu Policji.

We wtorek po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze wywołanej przez partnera 37-letniej kobiety na terenie gminy Małkinia Górna. Gdy przyjechali policjanci kobieta nie była w stanie podać sensownego powodu zgłoszenia interwencji, oświadczyła jedynie, że jej 45-letni partner nie chciał pomóc w przygotowaniu obiadu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety, miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 45-latek w rozmowie z policjantami przekazał, że nie wie dlaczego jego partnerka zgłosiła awanturę. Policjanci poinformowali 37-latkę, że za bezpodstawne wezwanie kobieta odpowie przed Sądem.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego, informujemy, że Policja jest formacją powołaną głównie do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra. Kłótnia z partnerem/mężem o nieangażowaniu się w przygotowywanie posiłku nie jest powodem do korzystania nr alarmowego 112. Osoby zgłaszające interwencję wywołujące przyjazd patrolu Policji bezpodstawnie muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zgodnie z art 66 § 1  KW

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§  2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony