Aktualności

#Pomagamyichronimy - na pomoc potrzebującej kobiecie ruszyli dzielnicowi z ostrowskiej komendy

Data publikacji 29.09.2022

Każdego dnia funkcjonariusze otrzymują od mieszkańców szereg zgłoszeń, gdzie informowani są o różnego rodzaju zdarzeniach. W ostatnich dniach dzielnicowi ostrowskiej komendy otrzymali informację, iż jedna z tutejszych mieszkanek chce popełnić samobójstwo. Już po kilku minutach policjanci ustalili miejsce zamieszkania kobiety i pojechali tam.

Każdego dnia ostrowscy policjanci przeprowadzają liczne interwencje. W wielu przypadkach zgłoszenia te wymagają pilnego i zdecydowanego działania z ich strony. Mundurowi w momencie, gdy jadą na miejsce zdarzenia tak naprawdę nigdy nie wiedzą jaki będzie jego przebieg. Czasem z pozoru spokojna osoba w ułamku sekundy zamienia się w osobę niebezpieczną dlatego policjanci za każdym razem muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Należy jednak pamiętać, iż każda interwencja ma jeden cel - niesienie pomocy osobom potrzebującym.

26 września około godziny 13 dzielnicowi tutejszej jednostki asp. Piotr Tyl oraz mł.asp. Rafał Traczewski otrzymali wiadomość SMS na telefon służbowy, od jednej z mieszkanek miasta, iż z uwagi na problemy życiowe chce popełnić samobójstwo. Następnie kobieta przesłała zdjęcie pustego opakowania po lekarstwach psychotropowych, które rzekomo zażyła. Funkcjonariusze po otrzymaniu powyższej informacji ustalili miejsce zamieszkania kobiety, po czym pojechali tam. Dzięki szybkiej interwencji policjantów udało się udzielić niezbędnej pomocy kobiecie. Kobieta znajdowała się w sytuacja zagrażającej jej życiu i zdrowiu. Dzięki natychmiastowym działaniom dzielnicowych udało się uratować kobietę. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która udzieliła kobicie pomocy medycznej. Do czasu jej przyjazdu funkcjonariusze kontrolowali jej funkcje życiowe oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z problemami. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

Autor: sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony