Aktualności

Kradli antyki. Wpadli w ręce ostrowskich stróżów prawa

Data publikacji 10.10.2022

Pod koniec września i na początku października ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn (26, 40, 44 lata). Dwójka starszych mężczyzn miała na swoim koncie kradzież antycznych mebli na kwotę ponad 120 000 zł.

W drugiej połowie maja na terenie powiatu ostrowskiego sprawca po wypchnięciu okna w łazience wszedł do niezamieszkałego domu z którego zabrał antyczne meble w postaci m.in. drewnianego rzeźbionego kredensu oraz elektronarzędzi na kwotę ponad 120 000 zł. Nad sprawą pracowali ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Pod koniec września policjanci zatrzymali trzech mężczyzn (26, 40, 44 lata) z powiatu ostrowskiego. Sprawcami tej kradzieży z włamaniem byli 40- i 44-latek, meble zostały odnalezione przez policjantów.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci udowodnili mężczyznom szereg jeszcze innych przestępstw do których doszło od drugiej połowy maja do pierwszej połowy września polegających m.in. na kradzieży akumulatorów i agregatów prądotwórczych z remontowanej drogi S8, kradzieży oleju napędowego ze zbiornika ciężarówek, oraz wyposażenia wnętrza z nieczynnego lokalu świadczącego w przeszłości  usługi noclegowe. Efektem pracy ostrowskich policjantów było przedstawienie 44-latkowi 11 zarzutów, 26-latek usłyszał 6 zarzutów popełnienia przestępstw natomiast 40-latek odpowie za 4 przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Za kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat.

Autor: mł.asp  Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony