Aktualności

Jako pieszy noś odblaski abyś był "Bezpieczny po zmroku"

Data publikacji 19.10.2022

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby w trosce o własne zdrowie i życie nosili elementy odblaskowe i byli "Bezpieczni po zmroku"

Jesień to nie tylko ciepłe i słoneczne dni którymi cieszyliśmy się ostatnio. To także momenty z opadami deszczu, mgłami i wcześniej kończącymi się dniami. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących na drodze pamiętajmy jako piesi o swoim bezpieczeństwie aby nie doszło do tragedii. Przypominamy pieszym aby w trosce o własne zdrowie i życie gdy idą lewym poboczem jezdni bez chodnika poza obszarem zabudowanym po zmroku i nie ma oświetlenia ulicznego używali elementów odblaskowych. W ten sposób sygnalizujemy kierowcom naszą obecność na drodze. Rowerzyści oprócz obowiązkowego oświetlenia również mogą używać kamizelek odblaskowych aby zaznaczyć obecność na jezdni.

W związku z tym wczoraj ostrowscy policjanci z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Panią podinsp. Ewą Dmochowską na czele na terenie miasta przekazywali kamizelki odbalskowe i opaski dla pieszych i rowerzystów. Apelujemy o używanie elementów odblaskowych aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Odblaski dla mieszkańców przekazało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony