Aktualności

Wspólna inicjatywa ostrowskich policjantów, Starostwa Powiatowego, UG w Ostrowi Mazowieckiej i Stowarzyszenia "Ostrów Biega" w trosce o bezpieczeństwo pieszych/biegaczy

Data publikacji 23.10.2022

W trosce o bezpieczeństwo pieszych/biegaczy ostrowscy policjanci połączyli siły ze Starostwem Powiatowym, UG w Ostrowi Mazowieckiej oraz Stowarzyszeniem "Ostrów Biega" i w czwartkowy wieczór spotkali się aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ciepła jesień zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, piesze wycieczki i biegi to doskonały sposób na zachowanie zdrowia i poprawę kondycji. Niestety dni są coraz krótsze ale to nie znaczy, że należy rezygnować z hobby jakim jest sport. Warto tylko dla własnego bezpieczeństwa pamiętać o odblaskach, które poprawią widoczność pieszego/rowerzysty czy biegacza na jezdni a co za tym idzie jego bezpieczeństwo. W trosce o bezpieczeństwo tych osób w czwartkowe popołudnie na stadionie przy ul. Warchalskiego ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką włączyli się w inicjatywę Starostwa Powiatowego i Stowarzyszenia "Ostrów Biega" aby promować elementy odblaskowe. Policjanci podczas spotkanie przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z jezdni, ponadto przygotowano odblaski w postaci koszulek, opasek i worków zakupione i przekazane przez Starostwo Powiatowe i UG w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas spotkania policjanci wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia "Ostrów Biega" przebiegli po bieżni boiska.

Inicjatywy została zorganizowana w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2016-2023 pt. "Razem bezpieczniej - Powiat Ostrowski".

mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony