Obchody Dnia Dziecka z ostrowskimi policjantami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Dnia Dziecka z ostrowskimi policjantami

Ostrowscy policjanci włączyli się w obchody Dnia Dziecka które odbyły się 1 czerwca w Andrzejewie, Małkini Górnej. Dla dzieci z Nura festyn z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji odbył się 2 czerwca. Obchody Dnia Dziecka odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Ostrowscy policjanci co roku włączają się w obchody Dnia Dziecka odbywające się na terenie całego powiatu. W tym roku nie mogło być inaczej. Policjanci odwiedzili dzieci w szkole w Andrzejewie, Małkini Górnej oraz Nurze.

W Andrzejewie i Małkini Górnej dzieci odwiedził przewodnik sierż. Sylwester Wyrzykowski z psem Anidm. Najmodsi mieli okazję dowiedzieć się na czym polega służba psa tropiącego. Podczas spotkania Andi zaprezentował podstawowe komendy, po każdej wykonanej otrzymywał smakołyk również z rąk dzieci. Sierż. Sylwester Wyrzykowski opowiadał jak zajmować się własnym pupilem oraz jak postępować z obcymi psami. Dzieci miały również okazję wsiąść na motocykl na którym służbę pełnią policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego a także zasiąść za kierownicą radiowozu. Z wizytą u najmłodszych pojawił się również Ostrowski Lisek z którym chętnie pozowano do zdjęć.

 

W Zespole Szkół Publicznych w Nurze Dzień Dziecka świętowano 2 czerwca. Festyn dla dzieci odbył się pod patronatem Wójta Gminy Nur, Dyrekcji Zespołu Szkół w Nurze, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurze. Festyn rozpoczął się od pokazu ratownictwa drogowego. Zainscenizowano wypadek drogowy podczas którego miejsce zabezpieczali policjanci z Posterunku w Nurze. Dzieci miały okazję poznać sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas codziennej służby oraz zabezpieczenia m.in. meczy piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się motocykl wykorzystywany do słyżby przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Dzieci miały również okazję poznać podstawy daktyloskopii poprzez zdjęcie odcisków palców oraz pomoc przedmedyczną. Dbając o bezpieczeństwo rozdano najmłodszym elementy odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy w Nurze oraz Posterunek Policji. Podczas festynu osoby posiadające kartę gwarancyjną mogły oznakować swój rower. Najmłodsi mogli zmierzyć podczas zawodów przygotowanych przez strażaków z KPSP w Ostrowi Mazowieckiej i OSP z Nura.

Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych tj policjantów i strażaków z uczniami. Po meczu Komendant Powiatowy Policji wspólnie z Komendantem Powiatowym Straży Pożarnej wręczyli dzieciom upominki.

Powrót na górę strony