Aktualności

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie uwierzył w przesyłane wiadomości, dzięki temu nie stracił pieniędzy

Data publikacji 17.11.2022

Oszuści nie próżnują, nadal szukają osób, które uwierzą w ich wiadomość o niezapłaconej należności za przesyłkę i wówczas stracą pieniądze.

Wczoraj 72-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że w ostatnich dniach kilkukrotnie otrzymywał wiadomości tekstowe o rzekomym wstrzymaniu wysyłki paczek ze względu na nieuregulowaną płatność w kwocie 2,5zł. Wiadomość zawierała również link do uregulowania należności. Mężczyzna zachował ostrożność i nie otwierał przesłanego linka tym sposobem nie został oszukany i nie stracił pieniędzy. Sprawę prowadzą małkińscy policjanci.

Pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc do Świąt Bożego Narodzenia. Część z nas z uwagi na "ciągły brak czasu" zamówi prezenty przez internet. Ten gorący przedświąteczny czas będą wykorzystywać oszuści przesyłając tego typu wiadomości. W związku z tym aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i straty pieniędzy apelujemy aby absolutnie NIGDY nie otwierać przesłanych przez obce osoby linków. W ten sposób możemy pomóc przestępcom zainstalować zdalny dostęp do rachunku bankowego i narazić się na duże straty pieniędzy.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony