Aktualności

Ostrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży elementów stalowych

Data publikacji 21.11.2022

Na terenie powiatu ostrowskiego trwa intensywna rozbudowa dróg m.in. drogi S61. Jeden nocy skradziono z budowy elementy stalowe o wartości 60 tys zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu w ostrowskiej komendzie zgłoszono, że w nocy z 16 na 17 listopada z terenu budowy drogi S61 w Gniazdowie skradziono elementy stalowe o wartości 60 tys. zł. Sprawę prowadzili ostrowscy kryminalni.

Policjanci już dzień później w Starym Lubiejewie zatrzymali kierującego fordem (26 lat) mieszkańca woj. mazowieckiego. Mężczyzna wrócił na to samo miejsce i próbował ponownie ukraść stalowe elementy.  Policjanci zapobiegli przestępstwu. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Ostrowscy kryminalni ustalili również, gdzie trafiła skradziona stal. Odnaleźli ją na terenie jednego ze złomowisk w powiecie wyszkowskim. Skradziona stal została odzyskana. W trakcie czynności z 26-latkiem policjanci ustalili, że mężczyzna może mieć na sumieniu również innych przestępstw. W sumie mężczyzna usłyszał aż 13 zarzutów kradzieży.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony