Aktualności

Ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie nie powstrzymało 30-latka przed kierowaniem autem

Data publikacji 30.11.2022

Osoby nietrzeźwe wsiadające za kierownicę auta nie zdają sobie sprawy jakie zagrożenie stanowią dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierującym seatem, który może być pod wpływem alkoholu. Zgłoszenie zostało przekazane patrolowi ruchu drogowego. Na ul. S. Duboisa policjanci zatrzymali seata za kierownicą, którego siedział 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 30-latkowi elektronicznie prawo jazdy. Sprawa niebawem zostanie przekazana do Sądu.

Osoby decydujące się na kierowanie autem w stanie nietrzeźwości tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi postaci kary nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony