Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Data publikacji 02.12.2022

W tym roku minęło 6 lat odkąd działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego również chętnie z niej korzystają.

Głównym zadaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Każda osoba mająca komputer z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od 1 stycznia tego roku do 30 listopada mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 1139 zagrożeń z czego 122 stanowiło żart/pomyłkę,68 potwierdzono a 415 zostało niepotwierdzonych, 515 wyeliminowano a 13 przekazanych do instytucji pozapolicyjnych, obecnie 6 jest w trakcie weryfikacji.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były m.in:

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 279

- przekraczanie dozwolonej prędkości- 267

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 214

- nieprawidłowe parkowanie - 158


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony