Aktualności

Spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat zagadnień prawnych dotyczących nieletnich

Data publikacji 07.12.2022

Co to jest czyn karalny? i czym różni się od demoralizacji? Co grozi nieletniemu popełniającemu czyn karalny lub dopuszczającemu się demoralizacji? Czym jest hejt i dlaczego jest niebezpieczny? o tym rozmawiali policjanci z zespołu ds. nieletnich podczas dzisiejszej wizyty w ostrowskiej szkole.

Jeszcze przed przerwą świąteczną ostrowscy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach aby rozmawiać o ważnych zagadnieniach prawnych. W trakcie spotkania policjanci wyjaśniają czym jest odpowiedzialność karna nieletniego i w ogóle kiedy możemy mówić o nieletnim. Czy jest różnica między czynem karalnym a demoralizacją i jakie są konsekwencje prawne dla sprawców.

Z uwagi na fakt, że dzieci i młodzież są głównymi odbiorcami treści zamieszczanych w internecie policjanci poruszali też temat cyberprzemocy w tym zjawiska hejtu/mowy nienawiści. Policjanci przypominali, gdzie może zgłosić się młody człowiek, który jest jego ofiarą. Dzisiejsze spotkania odbyły się w klasach 4-8 SP Nr 1 im. T. Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony