Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 19.12.2022

Od piątku do niedzieli ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, jednego po zgłoszeniu a drugiego w trakcie kontroli drogowej.

W piątkowy wieczór dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tirze jadącym k8 zygzakiem. Na miejsce tj. w granicach miasta na k-8 pojechali ostrowscy policjanci z ruchu drogowego. Kierujący ciągnikiem siodłowym man z naczepą został poddany badaniu na stan trzeźwości, 30-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony, a 30-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast w piątkowe przed południe w Komorowie na ul. Mazowieckiej ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego vw. 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Młody kierujący miał 1,4 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień. Mężczyzna odpowie przed Sądem za wykroczenie brak uprawnień i przestępstwo kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to jedno z główynych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego warto reagować wobec takich osób aby nie doszło do tragedii. Jeżeli nie ma możliwości powstrzymania nietrzeźwej osoby przed kierowaniem autem, należy zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy 47 704 42 00.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony