Aktualności

Wyjeżdżając na Święta Bożego Narodzenia zadbaj o zabezpieczenie domu/mieszkania przed kradzieżą aby nie spotkała Cię przykra niespodzianka po powrocie

Data publikacji 22.12.2022

Zbliżają się najważniejsze w całym roku Święta Bożego Narodzenia. Część z nas wyjedzie na spotkanie z najbliższymi ale nie zapominajmy o zabezpieczeniu domu/mieszkania przed włamywaczem. W ten sposób możemy uchronić się przed przykrą niespodzianką po powrocie ze świątecznego wyjazdu.

Już jutro rozpoczną się wyjazdy na święta do rodziny. Przed wyjazdem pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu przed kradzieżą. Włamywacze nie świętują, kilkudniowa nieobecność domowników to dla nich najlepszy okres do działania. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Dobre zamki to podstawa, jednak nie spełnią one swojej roli, jeżeli zainstalowane zostaną w kiepskiej jakości drzwiach. Warto również zainwestować w alarm, monitoring itp. To są działania prewencyjne o których powinniśmy pomyśleć wcześniej. Teraz najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że wyjeżdżamy na kilka dni i poprosić, aby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie/dom.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony