Aktualności

Podczas Świąt Bożego Narodzenia nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwała większa liczba ostrowskich policjantów

Data publikacji 22.12.2022

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas zarezerwowany tylko dla rodziny. W tych dniach nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu ostrowskiego będzie czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli.

Święta Bożego Narodzenia to dla policjantów wyjątkowy ale i trudny czas w służbie. Niestety nie zawsze podczas rodzinnych spotkań panuje miła i świąteczna atmosfera. Zdarzają się kłótnie rodzinne przy świątecznym stole wymagające interwencji policjantów godzących poróżnione osoby. Dlatego podczas tych świątecznych dni służbę będzie pełniła większa liczba policjantów z wydziału prewencji, ruchu drogowego a także z pionu kryminalnego. Aby nie dopuścić do tragedii na drodze z udziałem pijanego kierowcy, policjanci z ruchu drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej dlatego apelujemy o rozwagę i nie igranie z własnym życiem i innych.

Zawsze możemy zwrócić się bezpośrednio o pomoc do policjantów których spotkamy na naszej drodze lub telefonicznie pod nr alarmowym 112 / dyżurnym ostrowskiej komendy 47 704 42 00.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony