Aktualności

Dzięki reakcji policjanta z ostrowskiej komendy uratowano życie 42-latki, która okaleczyła się          

Data publikacji 27.12.2022

W czwartkowe późne popołudnie policjant pełniący służbę na dyżurce ostrowskiej komendy, dzięki monitoringowi zainstalowanemu na budynku zauważył niepokojącą sytuację, do której doszło na jezdni przed siedzibą ostrowskich policjantów. Szybko podjęte przez policjantów działania pozwoliły uniknąć tragedii.  

W czwartek przed godz. 19:00 ul. Piłata od skrzyżowania z ul. Duboisa  wolno nadjechało renault.  Nagle auto zatrzymało się na prawym pasie ruchu z włączonymi światłami. Kierowca przez kilka minut nie wysiadał z samochodu, nie włączył też świateł awaryjnych. Postój pojazdu w tym miejscu powodował utrudnienia w ruchu, jednak kierowcy nie reagowali na tę sytuację. Nikt z przejeżdżających tą ulicą nie sprawdził, co jest powodem zatrzymania auta. Zaniepokojony sytuacją dyżurny, polecił policjantom pełniącym służbę patrolową, aby sprawdzili, co jest powodem postoju renault w tak niefortunnym miejscu. Okazało się, że za kierownicą siedziała 42-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kontakt z nią był utrudniony, a powodem były obrażenia, które kobieta sama sobie zadała. Dyżurny wezwał na miejsce karetkę pogotowia, 42-latka została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.                                                         

 

Dzięki reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Jednak nie zawsze w pobliżu są służby, dlatego apelujemy, aby reagować, gdy widzimy niestandardową sytuację. Postój pojazdu w nietypowym miejscu powinien zwrócić naszą uwagę, wówczas warto sprawdzić co się stało. Taka sytuacja może być wynikiem np. nagłej utraty przytomności kierowcy. Pozostawienie takiej osoby bez pomocy może mieć tragiczny finał.

 

Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:

Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym - 116 123

Bezpłatny telefon wsparcia - 800 108 108 - czynny codziennie, z wyjatkiem dni świątecznych, w godz. 14-22

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 - czynny codziennie od 12 do 22; można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz

Telefon zaufania dla dzieci - 800 080 222 - linia całodobowa i bezpłatna

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli - 800 100 100

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony