Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem

Data publikacji 11.01.2023

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze.

Tylko od poniedziałku ostrowscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu. Niebawem odpowiedzą za swoje bezmyślne postępowanie przed Sądem.

W poniedziałek przed południem policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Stoku do kontroli drogowej kierującego vw. 57-latek z powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało 2,3 promila alkoholu w organizmie w związku z czym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Wczoraj rano w Broku policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Po sprawdzeniu w bazach danych policjanci otrzymali informację, że 39-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego ma cofnięte uprawnienia oraz wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sokołowski Sąd. Jakby tego było mało przeprowadzone badanie wykazało 0,24 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast dziś po godz. 1:00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy pod wpływem alkoholu, który zakończył jazdę na ogrodzeniu jednej z małkińskich posesji przy ul. Brokowskiej. Gdy policjanci z ruchu drogowego dojechali na miejsce była tam 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierując audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem. 27-latek zjechał na lewą stronę i zakończył jazdę na ogrodzeniu posesji. Badanie stanu trzeźwości u 27-latka wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

 

W tych przypadkach nie ucierpiały postronne osoby, jednak nie zawsze jazda nietrzeźwego kierowcy kończy się szczęśliwie, dlatego apelujemy o niepozostawanie obojętnym wobec takich osób. Jeżeli nie ma możliwości powstrzymania osoby będącej po wpływem alkoholu przed kierowaniem autem bez chwili wahania należy zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy 47 704 42 00. Zgłoszenie może mieć charakter anonimowy, jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony