"Boże Ciało 2017" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Boże Ciało 2017"

Od 14 do 18 czerwca ostrowscy policjanci będą prowadzić działania „Boże Ciało 2017". W tych dniach na drogach powiatu ostrowskiego będzie znacznie więcej patroli policyjnych, których podstawowym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym oraz tym którzy będą wypoczywać.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nietrzeźwi kierowcy, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przechodzenie w miejscu niedozwolonym to zachowania kierowców i pieszych które często prowadzą do tragicznych wypadków drogowych. Ostrowscy policjanci będą wobec takich zachowań kierowców i pieszych zdecydowanie działać aby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo na drogach .

Podczas działań funkcjonariusze zwrócą też uwagę na:

  •  wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych
  • eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie;
  • egzekwowaniu stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci;
  • utrzymaniuepłynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.
  • kontrolowaniu kierowców motocykli, motorowerów i czterokołowców, mając na uwadze zagrożenia związane z początkiem sezonu motocyklowego
  • prowadzeniu kontroli samochodów ciężarowych o d.m.c. powyżej 12 ton pod względem zasadności   wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń   w   ruchu, które będą obowiązywać:
  •  w dniu 14.06 w godz. 18.00 -- 22.00,
  •  w dniu 15.06 w godz.   8.00 -- 22.00,

Jeżeli pogoda dopisze na naszych drogach pojawią się rowerzyści i motorowerzyści. Policjanci będą zwracać uwagę na wyposażenie tych jednośladów oraz stosowanie się do zasad ruchu drogowego przez kierujących.

Ostrowscy policjanci będą podejmować te wszystkie działania w trosce o bezpieczeństwo. Jednakże, ważne jest aby każdy uczestnik ruchu drogowego również pamiętał o swoim bezpieczeństwie. Wyjeżdżając w dalszą podróż sprawdźmy stan techniczny naszego auta w szczególności hamulce, układ kierowniczy, oświetlenie i opony. Jeżeli przewozimy dzieci nie zapominajmy o ich bezpieczeństwie podczas jazdy. Wyruszając w dłuższą trasę podzielmy ją na etapy z przerwami aby nie zasnąć podczas jazdy. Kierowcom przypominamy aby nie wsiadali za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, takim postępowaniem narażają swoje życie i innych użytkowników drogi.

Rowerzyści powinni pamiętać o odpowiednim wyposażeniu roweru. Jeżeli wycieczka zakończy się późną nocą pamiętajmy o oświetleniu roweru oraz dodatkowo kamizelce odblaskowej która zaznaczy naszą obecność na drodze.

Zanim wyjedziemy odpocząć zadbajmy o nasze mieszkania i domy aby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka. Warto na czas naszej nieobecności poprosić sąsiada lub krewnych o zwrócenie uwagi na to co dzieje się z naszym domem/mieszkaniem.

 W każdej sytuacji możemy zwrócić się do policjantów o pomoc.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony