Aktualności

Po karnawałowej zabawie zadbaj o bezpieczny powrót do domu

Data publikacji 03.02.2023

Trwa karnawał, domowe imprezy w gronie rodziny i przyjaciół albo na balach. Zanim wybierzesz się na zabawę pomyśl wcześniej o bezpiecznym powrocie do domu.

Przed nami kolejny karnawałowy weekend. Z pewnością będą osoby, które spędzą ten czas na imprezach w gronie rodziny, znajomych lub na balach karnawałowych. Podczas zabawy na stole może pojawić się alkohol. Jednak zanim wsiądziesz za kierownicę auta po wypiciu alkoholu i przekręcisz kluczyk w stacyjce zastanów się jak ta jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na Twoje dalsze życie i innych osób, które przypadkiem pojawią się na drodze. Jeżeli zaplanowałeś uczestniczenie w zabawie z alkoholem zapewnij sobie kierowcę aby bezpiecznie wrócić do domu. Jeżeli nazajutrz nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości możesz go zbadać na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i będziesz pewny czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony