Aktualności

Parkowanie auta w pobliżu przejść dla pieszych i skrzyżowań

Data publikacji 09.03.2023

Parkowanie aut w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych i skrzyżowań stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych osób.

Wczoraj rano na ul. B Prusa ostrowski dzielnicowy zauważył nieprawidłowo zaparkowanego peugeota. Kierujący pozostawił samochód w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania ul. B. Prusa z ul. Pl.Ks. A. Mazowieckiej. Gdy na miejsce po chwili wrócił kierujący 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego,który został poinformowany o skierowaniu wniosku do Sądu.

Przypominamy kierującym, że zgodnie z art 49 Prawo o ruchu drogowym

1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

 
1)
na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;
 
2)
na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;
 
Naruszając w/w przepis stwarzamy zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i innych kierujących. Ograniczając pole widzenia pieszym i kierującym możemy doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.
 
 

 mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony