Dzień Bezpieczeństwa w ZS w Szulborzu Wielkim. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpieczeństwa w ZS w Szulborzu Wielkim.

13 czerwca w ZS w Szulborzu Wielkim zorganizowano Dzień Bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli ostrowscy policjanci, dzielnicowy z Nura, Ratownik Medyczny i strażacy z OSP Szulborze Koty. Dzień Bezpieczeństwa zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa w ZS w Szulborzu Wielkim policjanci rozmawiali na temat bezpieczeństwa. W zakresie bezpieczeństwa pieszych przypominali o noszeniu odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Ponadto przypomnieli dzieciom o obowiązkowemu wyposażeniu roweru oraz zasadach bezpiecznej jazdy jednośladem. W związku ze zbliżającymi się wakacjami funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Ogromną atrakcją dla dzieci były odwiedziny przewodnika z psem Andim. Funkcjonariusz omówił na czym polega służba Andiego, następnie zaprezentował jego umiejętności. Policjant rozmawiał z dziećmi w jaki sposób postępować w przypadku ataku psa oraz jak opiekować się własnym pupilem.

Program Dnia Bezpieczeństwa obejmował również szkolenia z ratownikiem medycznym z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkanie z strażakami.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony