Aktualności

Nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości a chcesz kierować autem? Wątpliwości rozwiejesz w recepcji ostrowskiej komendy, dzięki urządzeniu Promiler

Data publikacji 10.03.2023

Jeśli nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny a masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz kierować autem.

Jeżeli planujesz usiąść na fotelu kierowcy a poprzedniego dnia piłeś alkohol i nie wiesz czy już jesteś trzeźwy, możesz to zweryfikować w recepcji ostrowskiej komendy. Jedna błędna decyzja może wpłynąć na życie Twoje i rodziny oraz innych osób, które przypadkiem znajdą się na drodze. Jeżeli następnego dnia nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj przyjdź i zbadaj się na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i będziesz pewny czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony