Aktualności

Sprzedając książkę straciła kilka tyś. złotych

Data publikacji 13.03.2023

Kolejna mieszkanka powiatu ostrowskiego została oszukana podczas sprzedaży książki poprzez portal z ogłoszeniami, kobieta straciła z rachunku bankowego kilka tyś. zł.

W sobotę do dyżurnego ostrowskiej komendy zgłosiła się oszukana 26-latka. Kobieta dzień wcześniej na portalu umieściła informację o sprzedaży książki. Już kilka godzina później 26-latka otrzymała na telefon komórkowy informację, że książka została sprzedana. W przesłanym sms-ie był też linki, który 26-latka miała otworzyć aby potwierdzić sprzedaż i odebrać pieniądze. Po kliknięciu w przesłany link, 26-latka została przekierowana na stronę jej banku, tam wpisała nr karty płatniczej, datę ważności oraz kod CVV. Następnie kobieta otrzymała z banku kod do autoryzacji, który wpisała na stronie. sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie. Po tym 26-latka otrzymała informację z banku o przekroczonym dziennym limicie. Gdy zalogowała się na rachunek bankowy zorientowała się, że zamiast wpływu z jej konta wypłacono w sumie kilka tyś zł., po czym konto zostało zablokowane.
 
Sprawę prowadzi wydział kryminalny ostrowskiej komendy.
 
Jeszcze raz przestrzegamy przed otwieraniem linków przesłanych przez nieznane osoby. Otwierając je ułatwiamy przestępcom dostęp do internetowego rachunku. Przypominamy, aby absolutnie nie wpisywać haseł, loginów czy danych dot. karty płatniczej na stronie otwartej poprzez w/w link. Najbezpieczniejsze logowanie jest wyłącznie za pomocą strony internetowej banku.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony