Aktualności

Nietrzeźwa kierująca zatrzymana przez policjantki z ruchu drogowego

Data publikacji 17.03.2023

Młoda 23-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego została zatrzymana przez policjantki z ruchu drogowego z uwagi na stan trzeźwości w jakim prowadziła auto. Kobieta posiadała prawo jazdy zaledwie od 3 lat.

Dziś kilka minut po północy policjantki z ruchu drogowego patrolowały ul. Parkową. Tam zatrzymały do kontroli drogowej kierującą vw. Zaledwie 23-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego została poddana badaniu na stan trzeźwości, kobieta miała ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjantki zatrzymały kobiecie prawo jazdy, niebawem 23-latka odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czyli mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem. Osoby decydujące się na kierowanie autem w takim stanie muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci kary nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony