Aktualności

Nabór do służby - spotkania z maturzystami

Data publikacji 20.03.2023

Gdy zakwitną kasztany to znak, że nadszedł czas matur. Młodzież kończąca szkołę średnią będzie miała dylemat jak pokierować dalej swoim życiem, kontynuować naukę na studiach dziennych czy łączyć pracę z nauką zaoczną.

Jeszcze ponad miesiąc i młodzież z powiatu ostrowskiego zasiądzie ostatni raz do szkolnych ławek aby zdać maturę nazywaną egzaminem dojrzałości. Przed młodymi ludźmi tudna decyzja wyboru ściezki zawodowej. Korzystając z okazji, że tegoroczni maturzyści jeszcze nie opuścili murów szkoły odwiedzamy ich aby przedstawić procedurę naboru do służby zaczynającej się od złożenia niezbędnej dokumentacji w Zespole Kadr i Szkolenia po egzamin teoretyczny, sprawnościowy, badania lekarskie, ślubowanie po kurs podstawowy. Na spotkaniach prezentowane są również filmiki ukazujące pracę policjantów oraz jakie zadania wykonują przewodnicy z psami, konie czy też piloci policyjni.

W miniony piątek odwiedziliśmy uczniów ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. R. Rubinkowskiego, natomiast dziś byliśmy w ZS im. S.Staszica gdzie w promocje zawodu policjanta włączył się st.asp. Sylwester Andryszczyk dzielnicowy z gminy Małkinia Górna.
 
Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy osobiście do KPP w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. płk. K. Piłata 12 do Zespołu Kadr i Szkolenia nr tel. 47 704 42 23 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony