Aktualności

Bezpieczna S-8, dwudniowa akcja ostrowskich policjantów z wydziału ruchu drogowego należących do Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 21.03.2023

Ostrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego przez dwa dni tj. zeszły piątek i poniedziałek prowadzili na drodze ekspresowej s-8 działania o nazwie Bezpieczna S-8.

Droga ekspresowa nr 8 biegnąca przez powiat ostrowski pozwala na szybsze dotarcie do Warszawy czy też stolicy Podlasia Białegostoku. Niestety kierowcy często nie respektują obowiązującego tam ograniczenia 120km/h, traktując s-8 jako tor wyścigowy co może doprowadzić do tragedii.

W związku z tym ostrowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z tej trasy prowadzili w miniony piątek i wczoraj działania o nazwie Bezpieczna S-8. Policjanci zwracali uwagę na kierowców przekraczajacych dopuszczalną prędkość. Podczas dwóch dni policjanci zanotowali 54 wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W trakcie działań pollicjanci przekraczali granice powiatu ostrowskiego. W piątek przed południem w Turzynie pow. wyszkowski zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Mieszkaniec Warszawy przekroczył dopuszczalną prędkość o 19km/h. Jednak nie tylko to miał na sumieniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców korzystających z drogi S-8 o więcej zdrowego rozsądku i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony