Podsumowanie czerwcowego długiego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie czerwcowego długiego weekendu

Od 14 do 18 czerwca ostrowscy policjanci prowadzili działania "Boże Ciało 2017" których celem było zapewnienia bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

W działaniach udział wzięło 45 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz 175 funkcjonariuszy z innych wydziałów. Podczas długiego czerwcowego weekendu funkcjonariusze odnotowali 17 kolizji, zatrzymali 1 nietrzeźwego rowerzystę i nietrzeźwego kierowcę ciężarówki.

16 czerwca po godz. 9:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Młyńskiej funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Ostrowianin miał ponad 1,7 promila alkoholu w organiźmie.

18 czerwca po godz. 14:00 na K-8 w Nagoszewce Pierwszej doszło do zdarzenia drogowego z udziałęm 4 aut. Policjanci wstępnie ustalili, że 46-letni obywatel Litwy kierując ciężarówką Scanią z naczepą nie zachowął bezpiecznej odległości od Skdy najeżdzając na jej tył. W wyniku tego kierujący Skoda udetzył w tył auta marki Kia Ceed a ten z kolei najechał na tył Skody. 46-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy byli trzeźwi nie odnieśli obrażeń. 46-latek trafił do policyjnego aresztu, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta/roweru po wypiciu alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony