Aktualności

"Wolni od uzależnień- żyj aktywnie i zdrowo" - działania edukacyjno-profilaktyczne ostrowskich policjantów

Data publikacji 24.03.2023

Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką nieletnich zorganizowali w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. R. Rubinkowskiego działania edukacyjno-profilaktyczne pt. "wolni o uzależnień - żyj aktywnie i zdrowo".

Niestety coraz młodsze osoby sięgają po używki w postaci narkotyków czy alkoholu. Młody organizm szybciej uzależnia się a skutki tego mogą być tragiczne. Główną przyczyną sięgania po narkotyki czy alkohol jest chęć spróbowania i zaimponowania rówieśnikom, okres buntu lub próba rozwiązania problemów.

Ostrowscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi są częstymi gośćmi w szkołach gdzie rozmawiają z młodzieżą o konsekwencjach picia alkoholu i zażywania narkotyków. W tym tygodniu zorganizowali działania z ZS Nr 1 przy ul. R.Rubinkowskiego pt. "Wolni od uzależnień- żyj aktywnie i zdrowo". W środę mł.asp Emila Podbielska i st.asp. Marek Morawski spotkali się z uczniami klas mundurowych tej szkoły. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o negatywnych skutkach picia alkoholu i zażywania alkoholu oraz konsekwencjach prawnych posiadania i rozprowadzania narkotyków. Następnie zgodnie z hasłem działania "Wolni od uzależnień- żyj aktywnie i zdrowo" młodzież miała okazję pokonać test sprawnościowy, ten sam który obowiązuje kandydatów do służby w Policji.

Uczestnicy otrzymali koszulki odblaskowe a 3 osobom z najlepszymi wynikami z testu sprawnościowego wręczono plecaki z gadżetami.

Druga część tych działań odbyła się dziś i była skierowana do kadry pedagogicznej szkoły. Podczas spotkania policjanci korzystali z walizki edukacyjnej, dzięki której nauczyciele mogli zobaczyć w jakiej formie obecnie występują środki odurzające.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Pliki do pobrania

  • 395.49 KB
Powrót na górę strony