Aktualności

Jazda przez teren zabudowany z nadmierną prędkością "słono" kosztuje

Data publikacji 03.04.2023

Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas muszą liczyć się z wysokimi kwotami mandatów.

Obszar zabudowany to miejsce gdzie kierowca ze względu na zwiększony ruch pieszych oraz innych pojazdów powinien zachować ostrożność i przed wszystkim podczas jazdy nie przekraczać prędkości 50km/h. Niestety nie zawsze kierowcy respektują obowiązujące przepisy, gdy zatrzymuje ich patrol ruchu drogowego na liczniku jest przeważnie ponad 100km/h. Takie kontrole w piątek i sobotę przeprowadzili ostrowscy policjanci z ruchu drogowego.

W piątek policjanci pełnili służbę w Przedświciu, gdzie kierowcy wykorzystują tą trasę jako alternatywną drogę do stolicy. Po południu policjanci zatrzymali tam do kontroli kierowcę toyoty. 54-letni mieszkaniec woj .podlaskiego jechał 105km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500zł i 13 pkt karnych.

Natomiast w sobotę późnym popołudniem policjanci pełnili służbę w Daniłowie. Tam skontrolowali kierującą audi. 47-letnia mieszkanka woj. podlaskiego jechała 111km/h. Kobieta została ukarana mandatem w kwocie 2000zł i 14 pkt karnych. W obydwu przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony