Aktualności

Oznakowanie roweru ułatwi odnalezienie jednośladu gdy dojdzie do jego kradzieży

Data publikacji 11.04.2023

Słoneczne i coraz cieplejsze wiosenne dni zachęcają do jazdy rowerem. Warto zastanowić się nad oznakowaniem roweru. Wówczas jednoślad jest mniej atrakcyjny dla złodziei i w mniejszym stopniu narażony na kradzieże.

Istnieją dwie metody znakowania rowerów: grawerowania i markerem UV. Pierwsza z metod polega na ingerencji w strukturę roweru  poprzez naniesienie nr na ramę jednośladu. Właściciel decydujący się na tę metodę wyraża zgodę na wprowadzenie takiej zmiany. Druga metoda polega na oznakowaniu roweru markerem UV. Pozwala to na znakowanie jednośladu w sposób niewidoczny w zwykłym świetle, w sposób nienaruszający jego struktury. Szybkoschnący atrament pojawia się tylko w świetle ultrafioletowym. Następnie jednoślad zostaje wprowadzony do policyjnej bazy oznakowanych rowerów.

Umożliwia nam to sprawne ustalenie właściciela jednośladu w przypadku jego kradzieży i odnalezienia.

Znakowania prowadzą funkcjonariusze ds. nieletnich oraz dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji i małkińskiego komisariatu od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 -14:30 prosimy osoby zainteresowane oznakowaniem roweru o wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu.  Policjanci Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii 47 704 42 32, dzielnicowi KPP w Ostrowi Mazowieckiej 47 704 42 66, dzielnicowi KP w Małkini Górnej sekretariat 47 704 43 20, dzielnicowy PP w Nurze 47 704 43 60 ( tel komórkowe dzielnicowych dostępne są na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/twoj-dzielnicowy . Akcje znakowania przeprowadzane będą również w miarę możliwości podczas imprez plenerowych. Termin i miejsce wydarzenia, w którym rowery będą znakowane zostaną upublicznione na stronie internetowej komendy.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komisariatu Policji w Małkini Górnej, Posterunku Policji w Nurze wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się z opiekunem prawnym.

W przypadku nieposiadania dowodu zakupu, zostaniecie Państwo poproszeni o uzupełnienie oświadczenia o własności pojazdu.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony