Aktualności

UWAGA !!!Przestępcy próbują oszukać seniorów z powiatu ostrowskiego

Data publikacji 14.04.2023

Przestępcy dzwonią pod nr stacjonarne do ostrowskich seniorów i przedstawiają się za ich najbliższych. Oszuści opowiadają o spowodowaniu wypadku i pilnej potrzebie wpłaty pieniędzy aby uniknąć więzienia, apelujemy o ostrożność. Absolutnie nie należy przekazywać żadnych pieniędzy.

Dziś po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie oszustwa metodą na wnuczka. Do 72-letniej mieszkanki Ostrowi Mazowieckiej na nr stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Przekazała seniorce, że jej wnuk a brat kobiety spowodował wypadek potrącił pieszego i w związku z tym potrzebują 150 000 zł na załatwienie sprawy. 72-latka przekazała, że posiada w domu kwotę o kilkadziesiąt tyś zł mniejszą, wówczas kobieta rozłączyła się.
Apelujemy o rozwagę i ostrożność, oszuści nadal mogą dzwonić do starszych mieszkańców powiatu. Po odebraniu takiego telefonu możemy być pewni, że to próba oszustwa. Należy rozłączyć się i zweryfikować informację z najbliższymi, absolutnie nie przekazywać żadnych pieniędzy. Każdy taki telefon prosimy zgłaszać do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00 lub 112.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony