Aktualności

Kierowali autem chociaż nie powinni, odpowiedzą za to przed Sądem

Data publikacji 24.04.2023

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz na sądowym zakazie jest przestępstwem zagrożonym wysoką karą.

W sobotnią noc ostrowskie policjantki z ruchu drogowego zatrzymały kierowców, którzy swoim zachowaniem popełnili przestępstwo.

Przed północą na ul. W.Sikorskiego zatrzymały do kontroli drogwej kierującego renault. 28-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że miał jeszcze coś na sumieniu kierował autem chociaż miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez stołeczny wymiar sprawiedliwości. Ten sam patrol po godz. 1:00 w niedzielę zatrzymał nietrzeźwego kierującego w Nurze na ul. Małkińskiej. 23-latek z powiatu sokołowskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Obydwaj kierujący odpowiedzą przed Sądem za popełnione przestępstwa.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony