Aktualności

Nietrzeźwy z sądowym zakazem kierował autem

Data publikacji 25.04.2023

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który nietrzeźwy i pomimo sądowego zakazu kierował autem. Mężczyzna został zatrzymany przez małkińskich policjantów.

Wczoraj wieczorem małkińscy policjanci zakonczyli jazdę 47-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W Błędnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez ostrowski Sąd. Za oba przestępstwa mężczyzna odpowie niebawem przed Sądem.

Zgodnie z art 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony