Aktualności

Nietrzeźwy jechał 104km/h w obszarze zabudowanym. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 02.05.2023

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze. Aby zapobiec tragedii ostrowscy policjanci zatrzymali zaledwie 18-letniego nietrzeźwego kierowcę, który jechał 104km/h przez obszar zabudowany.

W niedzielę (30.04) przed godz.23:00 w Komorowie na ul. płk. dypl. L. Bociańskiego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego bmw. 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał 104km/h przez obszar zabudowany. W trakcie dalszej kontroli policjanci ustalili, że młody kierowca jest nietrzeźwy, miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, niebawem odpowie przez sądem za przekroczenie prędkości i przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 tyś do 60 tyś złotych.

mł.asp M. Laczkowska

Powrót na górę strony