Aktualności

14-latek bez uprawnień, niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossem próbował uniknąć kontroli drogowej, został zatrzymany przez małkińskich policjantów

Data publikacji 11.05.2023

Nieletni mieszkaniec gminy Zaręby Kościelne odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich za sobotnią ucieczkę przed małkińskimi policjantami nieubezpieczonym i niezarejestrowanym crossem, chłopak nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

W sobotnie popołudnie małkińscy policjanci patrolując teren Małkini Górnej zauważyli młodego chłopaka kierującego motocyklem typu cross bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych chłopak nie zatrzymał się. W pewnym momencie na ul. Ostrowskiej nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Na szczęście dla niego nie odniósł obrażeń. Policjanci w trakcie kontroli ustalili, że zaledwie 14-letni mieszkaniec gminy Zaręby Kościelne nie mając uprawnień kierował crossem który poza brakiem tablic rejestracyjnych nie miał również ubezpieczenia. O zdarzeniu został poinformowany ojciec 14-latka i w jego obecności został przebadany na stan trzeźwości, chlopak był trzeźwy. Teraz sprawą 14-latka zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Nieletni kierujący pojazdami mechanicznymi bez wymaganych uprawnień narażają swoje zdrowie a nawet życie.

Zgodnie z art 96 §  1. Kodeksu Wykroczeń

Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:
2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień,
podlega karze grzywny.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
 
 
Powrót na górę strony