Aktualności

Piłeś alkohol? nie wsiadaj za kierownicę auta, sprawdź stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie a unikniesz konsekwencji prawnych

Data publikacji 12.05.2023

Nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny? a masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz kierować samochodem.

Jeżeli dzień wcześniej piłeś alkohol a planujesz kierować autem i nie wiesz czy już jesteś trzeźwy, możesz to zweryfikować w recepcji ostrowskiej komendy. Jedna zła decyzja może wpłynąć na życie Twoje i rodziny oraz innych osób, które przypadkiem znajdą się na tej samej drodze. Jeżeli dzień po nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj przyjdź i zbadaj się na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i zyskasz pewność czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Jeżeli stężenie alkoholu w organizmie kierującego autem przekracza 0,5 promila popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony