Aktualności

Nietrzeźwy zakończył jazdę na przydrożnym drzewie

Data publikacji 15.05.2023

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 60 w pobliżu Sielca. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący bmw 52-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas jezdni następnie do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 52-latka miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień do kierowania autem. Mężczyzna z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony do szpitala na badania. Odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w niedzielę wieczorem w Kańkowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem. 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają poważne zagrożenie dla siebie jak i innych osób znajdujących się na drodze. Na szczęście w opisywanych przypadkach nie ucierpiała postronne osoby.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony