Aktualności

Nietrzeźwy kierował autem, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z wydziału prewencji

Data publikacji 17.05.2023

Nietrzeźwy kierował autem bez aktualnych badań technicznych, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z wydziału prewencji.

Wczoraj przed południem ostrowscy policjanci z pionu prewencji zauważyli na ul. Okrzei skodę. Kierujący autem wzbudził ich zainteresowanie z uwagi na sposób jazdy, policjanci podejrzewali, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. W związku z tym zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie, dlatego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Auto którym kierował nie posiadało aktualnych badań technicznych.
 
Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony