Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 17.05.2023

Mazowiecka grupa SPEED w skład której wchodzą ostrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego ma zadanie reagować na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość.

Jazda z nadmierną prędkością oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości to główne przyczyny śmiertelnych wypadków drogowych. Własnie dla poprawy bezpieczeństwa na drogach powstała Mazowiecka Grupa SPEED w której skład wchodzą ostrowscy policjanci z ruchu drogowego. W trakcie służby policjanci patrolują m.in główne drogi ( S-8, K-60, K-50, W 627, W677) to tam kierowcy często mocniej wciskają pedał gazu co może mieć tragiczne skutki dla nich i innych osób znajdujących się na drodze.

W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 73 kierujących z czego aż 56 przekroczyło dopuszczalną prędkość, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i nietrzeźwego kierującego.

Jeszcze raz apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego dot. limitu prędkości. Pośpiech na drodze może skończyć się tragedią dla kierowcy i jego bliskich lub innych postronnych osób.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony