Aktualności

Dźgnął nożem krewnego w plecy. Usłyszał zarzut

Data publikacji 23.05.2023

2-miesięczny tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy dla mieszkańca powiatu ostrowskiego, który dźgnął nożem krewnego w plecy.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie dźgniętym nożem. Do zdarzenia miało dojść w jednym z domów znajdujących się na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Na miejscu policjanci znaleźli pokrzywdzonego 54-latka oraz sprawcę (53 lata). 54-latek z uwagi na obrażenia został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast sprawca 53-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu ostrowskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Gdy sprawca trzeźwiał, ostrowscy policjanci dokumentowali zdarzenie. Na podstawie zebranych dowodów mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator postanowił wystąpić z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do niego i w poniedziałek zastosował wobec 53-latka tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego.

 mł.asp  Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony