Aktualności

Podsumowanie Mazowieckiej Grupy SPEED w powiecie ostrowskim

Data publikacji 26.05.2023

Jazda z nadmierną prędkością przechodząca w brawurę jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest eliminowanie z ruchu kierowców nie respektujących przepisów w tym zakresie.

W zeszłym tygodniu ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 65 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, którzy ponieśli z tego tytułu konsekwencje prawne.

Jazda z nadmierną prędkością przechodząca w brawurę, alkohol i narkotyki, to głowne czynnki podowujące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z którymi walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Kierowca stwarzający zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu, powinien mieć świadomość nieuchronności kary.

Apelujemy  do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogoweg. Pośpiech za kierownicą auta często prowadzi do tragicznych wypadków drogowych. Kierowca zawsze powinien pamiętać, że odpowiada nie tylko za własne życie i zdrowie ale i innych osób korzystających w tym samym czasie z tej drogi.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony